Jak zacząć  > 

Aby  skorzystać z bezpłatnego Internetu na Bemowie trzeba upewnić się czy jesteśmy w zasięgu sieci BemowoNet. Lokalizację nadajników można sprawdzić w zakładce "Mapa zasięgu" lub zadzwonić do konsultanta sieci BemowoNet. Istnieje również możliwość potwierdzenia występowania nadajników sieci w naszej okolicy poprzez kontakt mailowy na adres: bemowonet@bemowo.waw.pl.

Jeśli jesteśmy już pewni ze znajdujemy się w zasięgu sieci pora zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Posiadacze w miarę nowych laptop-ów mają ułatwione zadanie - ich komputery z reguły są już wyposażone w bezprzewodowe karty sieciowe (inaczej karta radiowa). Może się jednak zdarzyć, że poziom odbieranego sygnału sieci BemowoNET jest zbyt niski. W takim wypadku należy zaopatrzyć się w router z funkcją WISP.

W celu uzyskania loginu i hasła, które są niezbędne do korzystania z sieci BemowoNet prosimy udać się do Urzędu Dzielnicy Bemowo i zgłosić się do informacji w celu rejestracji.

Gdy mamy już zainstalowaną bezprzewodową kartę sieciową, posiadamy login i hasło możemy przejść do łączenia się z siecią bezprzewodową.

  1

 

2

 

3

 

  4

 
5

6

W tym momencie jesteśmy już zalogowani do sieci i możemy śmiało korzystać z internetu

Prosimy pamiętać, iż łączenie z siecią może przebiegać w sposób odbiegający od przedstawionego powyżej, w zależności od wersji zainstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania karty bezprzewodowej.

Powyższe porady dotyczą podstawowej aplikacji do obsługi połączeń bezprzewodowych dostępnej z systemem operacyjnym Windows XP firmy Microsoft, jednak w podobny sposób możemy nawiązać połączenie z siecią w przypadku innych wersji tego systemu lub w przypadku innych systemów operacyjnych.

W celu konfiguracji prosimy o zapoznanie się z instrukcją urządzenia.

 

ZAŁĄCZNIKI:
1225286162490862123654c_idOswiadczenie.pdf Oswiadczenie.pdf
1225286162490862123654c_idRegulamin.PDF Regulamin.PDF